10_bigl_preview_all

Які терміни зберігання документів відповідно до законодавства України 2020?

Закони вимагають, щоб бізнес зберігав документи. Пункт 44.1. Податкового кодексу України говорить, що “платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників … на підставі первинних документів” та іншої звітності. Перелік типових документів для українського бізнесу можна знайти тут. А в пункті 44.3 Податкового кодексу України зазначено, що «Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті протягом строку не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності або граничного терміну подання такої звітності, або з дня здійснення відповідної господарської операції, або з дня завершення терміну дії, якщо мова йде про дозвільні документи».

Для документів та інформації, пов’язаних з трансферним ціноутворенням, цей термін збільшується до 2555 днів.

1095 днів — це 3 роки. А 2555 днів — це 7 років. Кредитні договори, договори про переведення боргу та договори застави слід зберігати 5 років.

Відлік цих строків може бути тимчасово зупиненим. Це відбувається у двох випадках. Термін зберігання документів продовжується на період, протягом якого контролюючому органу заборонено проводити перевірку платника податків. І в разі, якщо платник податків перебуває за межами України, якщо таке перебування безперервне та продовжується більше ніж 183 дні, тобто пів року.

У деяких документів, зокрема нотаріальних та кадрових, термін зберігання перевищує 10 років. Трудові книжки тих, хто звільнився, але не забрав їх, потрібно зберігати 50 років. А звіти про перерахування страхових внесків на державне та недержавне соціальне страхування співробітника необхідно зберігати постійно, до ліквідації компанії.

Reisswolf Ukraine не тільки зберігає Ваші документи, а й впорядковує їх, описує, класифікує та при необхідності — оцифровує. У разі будь-якої перевірки у Вас буде швидкий і легкий доступ до них. Технологічні архівні послуги Reisswolf доступні будь-якому бізнесу, незалежно від його розміру. Звільніть робочий простір від паперу та зберігайте документи компанії надійно й впорядковано.

Заповніть форму